13 Jan
13Jan

Чому пуховики на "колір і смак товариш не всяк",  або як впливають якість пуху, класифікація на теплові характеристики та ціну.  Показник Fill power.

Дуже часто ціна на одяг на основі утеплювача - пуху відрізняється дуже істотно.  Інколи різниця в ціні між виробами сягає до десяти разів і майже в усіх випадках є такю  ж, як різниця в якісних (теплоізоляційних) характеристиках пуху.

Найперше, потрібно зауважити, що ми будемо вести мову про гусячий пух, і одразу відкинемо усі решта варіанти, використання яких для одягу  є поза межею здорового глузду.

Можна заглиблюватися в деталі гусячого пера, яке складається з дуже багатьох частин,  але для цілей розуміння потрібно знати, що основу класифікації складають саме:  а) перо б) пух. Їх співвідношення в одязі є важливим елементом визначення якості та теплових характеристик пуху, але далеко не основним.

Найважливішою характеристикою пуху є показник Fill power,  який як правило вказується у випадках, якщо "приховувати нічого", і якщо виробник вирішив підтвердити якість утеплювача (пуху) і "потратився" на сертифікований висновок.  Сертифікацією пуху займається організація - "The International Down and Feather Testing Laboratory", яка має філіали у всіх частинах світу, є найбільшим сертифікованим тестером, і проводить приблизно 50 тисяч тестів на рік.

Суть тесту зводиться до встановлення характеристик щільності пуху, вимірюється він в кубічних дюймах розділених на унцію.  Для цього пух за спеціальних умов стискають і тримають в такому стані від 3 до 5 діб. Але звичайному обивателю потрібно запам'ятати лише цифри які визначають якість пуху, і вказуються на етикетках і відомі більшості як параметер Fill power.

Якщо іншими простими словами, цей показник визначає який об"єм займає одна унція (28 г) пуху. Наглядно це зображено на малюнку нижче.

отже:

Fill Power до 400 - пух дуже низької якості, як правило ви не зустрінете такого позначення на одязі, через те, що виробники і не зацікавлені проводити тестування такого пуху.   Це часто утеплювач для пуховиків, в яких не вказано характеристик, але не обов'язково.

Fill Power від 400 до 500 - пух середньої якості, використовується в бюджетних моделях, або міському одязі.

Fill Power від 500 до 750 - пух високої якості, з дуже добрими характеристиками теплоізоляції.

Fill Power від 800 до 900 - пух ексклюзивної якості

Сенс використання гусячого пуху з високим показником Fill Power полягає в наступному: теплоізолятором в одязі по суті є ізоляційний повітряний прошарок однієї і тієї ж товщини. Пух з різним Fill Power може створити один і той же прошарок при різній вазі. Так, наприклад, використання ізоляції пуху з показником Fill power 500 вимагає майже вдвічі більше ваги, ніж використання пуху з показником Fill power 900.

Тому використовуючи пух найвищої якості (читайте з найвищим показником Fill power)  ви можете отримати найкращу теплоізоляцію при найлегшій вазі.

Кілька прикладів застосування пуху з різними показниками Fill Power

Fill Power 600 - Спальник Kelty Galactic 30 Regular

Fill Power 650 - Спальний мішок Marmot Never Winter

Fill Power 700Mountain Equipment Lightline Jacket,

Fill Power 800 - Marmot Quasar Nova Jacket

Fill Power 850 Спальний мішок Millet Trilogy Edge

Fill Power 900 Marmot Quasar Hoody

 

Коротке відео про спосіб визначення Fill Power:

 

Потрібно зауважити, що пух з показниками Fill power вище 800 дуже дорогий, оскільки його виготовлення дуже затратне. тому як правило пуховики для суворих зим робляться з більш дешевших зразкІв, а Fill power 900 застосовується для створення теплих, дуже легких і маленьких курток, тощо.

Не забувайте, що придбавши одяг на пуху доброї якості, з високими показниками Fill power, не означає, що цей виріб вічний. Вироби з пуху вимагають уважного до себе ставлення, і забруднені речі з пуху найкраще здати в спеціальну хімчистку. Або самостійного дбайливого пранння спеціальними засобами Nikwax Down Wash Direct або HEY-sport Daunen Wash. Забруднені речі з пуху потрібно чистити після сезону використання, оскільки пух має властивість вбирати жирні виділення з тіла, і тоді втрачає свої якості.  Якщо ви вирішили прати пухові речі самостійно, то режим пральної машинки повинен бути найбільш шкодуючим, і прати потрібно з використанням спеціальнх засобів, і ретельно прополоскати декілька разів.

Усвідомлених вам покупок.

РОБІНЗОН