24 Sep
24Sep

Нещодавно на український ринок вийшов новий виробник туристичних бахіл Tracker Professional. На ринку одразу з'явилося кілька моделей різної конструкції. Їдучи на Кавказ взяв на тест модель Snow. Виготовлені з двох тканин. Нижня частина із Oxford-Cordura (PU) 1000 d (350 g/m²) та верхня Oxford Ripstop (PU) 500 d (250 g/m²). А також нижня фіксація зроблена із ізольованого тросу. Закриваються бахіли замком та липучкою.

За період користування бахіли були на всіх типах поверхонь: камені, трава, глина, сніг, мокрий сніг, лід, дрібноуламкова та крупноуламкова сипуха. Всюди показали себе чудово. На мокрому снігу і мокрій траві не промокли.

Конструкція. Заразу хочу відмітити, що конструкція цієї моделі дуже вдала. А тепер детальніше. Для того щоб вдіти бахіли, потрібно закинути за п'ятку трос і защипати спочатку замок, який знаходиться спереду.

 

Він защіпається знизу до верху. Поверх замка є липучка яка знизу і зверху фіксується заклепками. Нижня заклепка пришита до тасьми яка дозволяє заклепці закриватися не ззовні бахіла, а зсередини. Це мінімізує самовільне відкривання заклепки і як наслідок липучки.

Тобто навіть коли на нижню.частину бахіл намерзне снігу, то ви всеодно зможете зафіксувати його знизу, і захистити замок. Зверху бахіл має еластичну стяжку яскравого оранжевого кольору. За шнорівку черевика бахіл кріпиться металевим гачком. Гачок широкий. Посередені гачок звужується для того щоб просто так не злітав.

Посередені бахіл вшита ґумка яка стягує бахіл над черевиком.

Трос прикріплений таким чином, що його можна буде замінити на інший трос чи мотузку після протирання.

Колір — це індивідуальне питання,  але варто зазначити, що яскрава стяжка та світловідбивачі ззаду дуже додають зручності користування бахілам. Світловідбивачі на спорядженні, це завжди плюс до вашої безпеки та безпеки всієї групи.

Бахіли  протягом місячної подорожі одягалися напевно днів десять-дванадцять. Здебільшого тому, що на маршрутах був сніг. Але підходи і спуски були і по траві із каменями так і по дрібній сипусі. Окрім того було два маршрути де здебільшого буди скельні ділянки із різного розміру сипухами. За цей час та ізоляція тросу частково зносилася. І на швах та в місці прошиття ґумки поліуретанове просочення почало відшаровуватися.

 

Якщо коротко то бахіли гідні.

Автор тексту Чобан Роман