07 Mar
07Mar

Pinguin Excel ALU - зроблений для походів із невеликими денними переходами чи кількаденного таборувння. Це дуже надійний намет із класною вітростійкістю. Тестувався місяць в Грузії, а саме на Кавказі на альпініських зборах, на морі та на сходженні на Казбек. Надиво найбільший вітер він пережив саме на пляжі. Погодні умови коливалися від +35 в тіні на морі до -5 вночі на висоті 3600 метрів над рівнем моря.

Загальні характеристики та огляд.

Несуча конструкція намету має 2 основні дуги та одну дугу, яка перетинає дві основні в передній частині намету. Вона збільшує об'єм тамбуру та спальні, а також виконує вирішальну роль у вітростійкості (перевірено, але про це пізніше). Форма дуг: основні дуги рівномірно зігнуті, а тамбурова має П-подібну форму. Це досягнуто додатковим, фабричним вигином двох коротких секцій-з'єднювачів. Матеріал дуг - дюралюміній, марки 7001 T6. Секції дуг з'єднюються між собою еластичною достатньо тугою ґумкою, вона дозволяє швидко з'єднювати секції дуг між собою. Дуги вставляються в зовнішній тент.

Будова намету.  Намет складається із внутрішнього намету і тенту.

Тент виготовлений із поліестру водостійкістю 3000 мм на сантиметр квадратний. Водонепроникність матеріалу досягнута щільністю плетення матеріалу та поліуретановим просоченням (PU). Внутрішній намет виготовлений із дихаючої нейлонової тканини. Дно намету, нейлонове із водостійкістю 10000 мм на сантиметр квадратний. Матеріал дна також має поліуретанове просочення.

Форма намету виконана таким чином, що поєднує в собі високу вітростійкість і втой же час великий комфорт проживання в наметі. Вітростійкість здобута трійним перехрещенням зовнішніх дуг і великою кількістю відтяжок.

Комфорт забезпечений висотою намету та об'ємом спальні. Збільшує об'єм спальні третя дуга яка перетинає дві основні, також вона збільшує тамбур, що також додає комфорту. Вхід в намет один, але широкий.

Двері в тамбурі мають форму букви ''П''.

Замок фірми YKK має 4 бігунки, цим розробники досягнути максимальний комфорт відкривання входу в намет та робити додаткову вентиляцією в наметі. Вхід можна відкривати, як з однієї сторони, так і зверху чи знизу. Це особливо зручно в дощову чи вітряну погоду.

Двері можна заховати в спеціальну кишеню, яка знаходиться із внутрішньої сторони тенту.

Вхід в спальню D - подібний. Можна відкрити повністю і також заховати в трикутну кишеню в середині намету. Вхід дублюється москітною сіткою. Ця  ж кишеня може використовуватися для інших дрібниць, які можуть згодитися. До неї можна дістатися навіть не вилазячи з спальника.

Зовнішній тент додатково укріплений нейлоновими стропами які з'єднують кінці дуг, щоб їх не розпирало.

 

Кінці дуг вставляються в люверси.

Така конструкція дозволяє ставити намет без внутрішнього намету, що додає цій палатці ще більшої функціональності. На тенті та дугах є кольорові маркування. Для зручності кінцівники дуг маркування – чорні то довгі дуги, оранжеві то коротка дуга.  Відповідно рукави для довгих дуг промарковані сірим кольором. Всі рукави на початку промарковані світловідбиваючим елементом, що суттєво додає зручності розкладання вночі. Рукави для дуг невиступають із тенту, що покращує обтічність намету чим збільшують вітростійкість намету.

Жовта і сіра петельки допомагають засунути дугу в рукав.

Внутрішній намет до зовнішнього, кріпиться гудзиками. Нижні ґудзики, що розташовані по периметру пришиті до тенту і на них зачіпляються кільця на ґумках. Всі інші навпаки, ґудзики на ґумках пришиті до внутріншнього намету, а кільця пришиті стропами до тенту.

Місця в наметі достатньо для трьох спортивних осіб, за умови, що більшість речей в тамбурі. Ширина внутрішнього намету 150 см.

Особисті враження від проживання в наметі протягом місяця. Плюси та мінуси.

Головне враження від палатки - надійна у всіх параметрах. Вона витримала 2 дні майже безперервного дощу в нижньому таборі Зесхо, кілька несильних дощів із вітром у верхньому таборі Зесхо. Штормовий вітер з проливним дощем на пляжі в Кобулеті тривалістю півтори дні. Намет жодного разу не промок. Спали спокійно. Волога потрапляла в намет через замок, через те що вітер здув захисну тасьму з липучки, але це дуже невелика кількість вологи. Нічого не намокло. В Зесхо та на пляжі під нами стояла вода, ми не плавали).

Про міцність матеріалів. Спали на гострих каменях, ніде не порвалося і не прокололося за 7 ночей.

Про вітер. Штормовий вітер палатка витримує дуже добре. Це досягнуто як конструкцією так і геометрією. Нижня частина більш обтічна, а висока має посилення третьою дугою.

Бокові стінки підсилені відтяжкою. Витримала штормовий вітер на морі (хвилі в той час були 1,5-2 м.). Намет в той шторм стояв впевнено, бо були натягнуті розтяжки.

Відтяжки в палатки із 3 мм паракорду із вплетиними світловідбивачами (досить слабкими). Колір відтяжок червоний.  Вночі їх недуже чітко видно навіть із ліхтариком. Розташовані по-одній на бокових та торцевій стінках, і по одній по кутах намету на основних дугах.

Тамбурна дуга відтяжок немає, але при потребі можна прив'язати безпосередньо до дуги, оскільки вона неповністю захована в рукав. Короткі відтяжки внизу тенту зроблені із мотузки, а не ґумки,  що дуже добре.

Розташовані в торцевій частині і на бокових стінках. На торцевій стінці зроблені із стропи. Тент біля входу кріпиться петлями із стропи.  При тому стропи є на самих дверях (2 шт.), і на бокових стінках по 1 шт.

Вентиляція. Є три вентиляційні отвори. Один отвір на дверях і два збоків. Будова отвору така, що при сильному вітрі дощ не буде потрапляти всередину навіть при відкритритому вікні оскільки між тентом і дашком вшито шмат тентової тканини, яка виконує роль клапана, коли дме вітер він піднімає її і зупиняє воду, але в той же час неперекриває сітчастий отвір вентиляції. Для жорскості дашка над вентиляцією, є вшитий дріт. Також є додаткова підпорка дашка,  в яку також вшитий дріт. Підпорка знімна, з однієї сторони на липучці. До дашка пришита липучка,  і в холодну пору, можна приклеїти дашок до намету додавши цим кілька дорогоцінних градусів.

 

Вентиляція над входом немає сітки, клапана і підпорки,  оскільки вхід можна закрити повністю, чи навпаки більше привідкрити, так ми і робили.

В середині в наметі є підвісна поличка,  петля для ліхтарика,

дві висячі кишені на стінках і одна кишеня біля входу для дверей чи дрібниць

Колір, це дуже індивідуальне питання. Намет світло-зелений, не яскравий. Плюс цього не так нагрівається від сонця, мінус невидно здалеку. Приємно бачити свій намет згори коли повертаєшся із сходження.

Вага заявлена 3.4 кг. Вага фактична 3.3 кг. Вага без чохла і кілків 2.9 кг. Якщо цей намет використовувати на трьох то це не так багато, а якщо відняти половину кілків, досить тяжкий чохол то вийде ще менше.  А в літніх походах можна використовувати тільки тент (якщо в тому районі нема надокучливих комах).

Чохол. В подорож не брав. Але зроблений зручно. Має замок по довжині та дві компресійні стяжки, які перетворюються в ручки, також має кишеню з поліетилену.

  

Плюси:

- вітро і водостійкість, загальна надійність

- комфорт

- зовнішній каркас = багатофункціональність і універсальність. Можливість поставити тент без внутрянки.

- великий тамбур

- марковані дуги

- світловідбивачі на палатці

- тент близько до землі = менше задуває, що дуже добре при мінливій погоді.

- багата на кілки комплектація.  Ніколи більше 12 не використовували, в наборі 22!

- зручний вхід, легко і швидко можна вийти в екстринній ситуації. Вхід зроблений так, що при відкритих дверях, прямий дощ у внутрянку не закапує.

Мінуси:

- один вхід.  Коли втрьох не так зручно виходти.

- вага,  хоча при такій надійності і комфорті оправдано, особливо якщо на трьох осіб.

- один рукав для основної дуги вверху не суцільний, тому верхня дуга треться по рукаві нижньої дуги. Таке саме на перетині із тамбурною дугою.

 

- відтяжки мають слабкий світловідбиваючий ефект.

- один бігунець на замку входу, і один бігунець на замку тканини, що дублює москітну сітку.

Кілька власних порад при використанні цього чи схожого намету:

- після того як підчипили внутрянку до тенту, не відчипайте її, якщо нема потреби, зекономите час при складанні та постановці намету наступного разу.

- коли намет мокрий, краще його пакувати окремими частинами, окремо внутрянку, окремо тент.

- лягайте головою до входу, тут краща вентиляція і відповідно більше свіжого повітря.

- коли вітряно і прохолодно, ставте всередені біля стінки об'ємні речі, так менше тепла виходить з намету (перевірено на собі під Казбеком в морозяно-вітряну ніч).

- добре розтягуйте тент, бо коли звівається вітер буде ''хлопати'' ним.

- повиганяйте всіх комах до того як залізете в теплий спальник).

Отже намет якісний, добре зроблений та головне надійний. Ідеально підходить для довгого таборування навіть в умовах зими. Також добре підійде для походів де потрібен комфор,  але нема далеких денних переходів.

По дорозі на Казбек

Під горою Казбек