12 Jan
12Jan

Основним завданням EN тесту спальників є перевірка інформації, яка надається виробниками по температурних режимах спальних мішків. Всі заявлені до продажу спальні мішки тестуються в лабораторних умовах відповідно до стандарту. Лише виробники, які отримали результати тестування, що відповідають вимогам стандарту EN, мають право розміщувати знак СЕ на своїй продукції.

EN 13537 - європейський стандарт для температурних показників спальників, що продаються або вироблені Європі.  Стандарт розроблений в 2002 році.

На ярлику спального мішка з EN тестом вказані температурні режими:

Т макс - максимальна температура повітря, при якій людина в спальнику почувається комфортно

Т комфорту - нижня межа комфортної температури повітря для середньостатистичної жінки,

Т межа - нижня межа комфортної температури повітря для середньостатистичного чоловіка,

Т екстрім - зона ризику переохолодження (гіпотермії)

Як і до вибору одягу або намети, до вибору спального мішка слід підходити індивідуально. Насправді температурні відчуття кожної людини можуть істотно відрізняти в одному і тому ж спальному мішку.  Для проведення EN тестування спальних мішків використовують манекен людини, одягнений в термобілизну і шкарпетки, та оснащений 20 датчиками. Одягнений манекен поміщається в тестований спальник, розміщений на дерев'яній платформі товщиною 12 мм. Платформа розташована на підвищенні, для забезпечення циркуляції повітря під платформою, та покрита зверху матрацом. Згодом всі показники зняті з датчиків на манекені обробляються.

На усіх спальних мішках, що пройшли EN тестування, на ярлику повинно бути позначення «EN 13537» та логотип CE. Деякі спальники, які виконали не всі вимоги EN тестування або містили в собі деякі варіації цього тесту, не мають право розміщувати логотип CE. Якщо ж логотип є на ярлику, то це означає, що наповнювачі і тканини даного спальника також пройшли відповідні текстильні тести.

Якщо ж на ярлику є напис "temperature tested to EN 13537" (тест температур по EN 13537), то це означає, що був проведений EN температурний тест, але текстильні тести за стандартом EN проведені не були. Слід також уточнити що існують і інші стандарти для тканин і наповнювача спальних мішків, наприклад, ISO або ASTM.

Напис на ярлику спального мішка "temperature rating in accordance with EN 13537" (діапазон температур згідно EN 13537) означає, що значення температур для даного виробу були обчислені виробником самостійно.

Метод тестування спальних мішків, який використовується в США схожий на EN Тест. У США так само використовується подібний манекен, але одяг, нижня платформа і розрахунки різні. Вважається ,що EN тест найбільш точний і об'єктивний.