21 Feb
21Feb

До уваги короткий огляд нового теплого пуховика Sokolov Down Jacket, який привертає увагу  нетипово низькою ціною, як для пуховика з  гідрофобним пухом Fill power 750, і поєднаний з якісними замками і пошиттям. Ми зібрали різні враження, і спробуємо скласти максимально збалансовану картину і чи все так гарно в кінцевому виробі. 

Але давайте по черзі 

Сімейне підприємство Sokolov, позиціонує себе як єдиний  український виробник пухових виробів з закритим циклом виробництва. Від створення пуху, технологічного та лабораторного контролю, до пошиття кінцевих продуктів для відомих брендів.

Тому, говорячи зрозумілою мовою, досвід і виробничі потужності присутні, а гуси в Україні уже давно “звір, що заслужив повагу”. Пух з  України для виробництва пуховиків використовують дуже серйозні бренди як fashion так i outdoor індустрії в усьому світі. 

Тепер щодо нашого пуховика  - Sokolov Down Jacket

Отже в базі, ми маємо український пуховик, із якісного українського пуху та гарним функціоналом. Виробник позиціонує його як виріб для зими в місті та різноманітних аутдор активностей. І тут можуть бути нюанси, бо диявол ховається в деталях. Тому почнемо розбирати деталі і почнемо з позитиву 

  • Дуже приємні на дотик та міцні тканини. Виробник каже, що зовнішня це нейлон щільністю 20D. Тут треба подивитися одразу на інших виробників, що вони використовують у пошитті свої виробів. Потрібно сказати, що часто в пуховиках в виробників ми отримуємо базову тканину і більшої щільності. Наприклад Marmot i Black Diamond використовує 30D, а Sierra Designs навіть 40D, проте, Sokolov пішов іншим шляхом. В місцях, які можуть мати додаткові навантаження, зокрема плечі та передпліччя додатково посилені із міцної чорної тканини походження якої невідоме, ми не знайшли в описі. Тканина доволі цупка, щільна, але не жорстка і пришита справді там, де куртка контактуватиме чи то рюкзаком, чи то з іншими супутніми предметами.  Потрібно сказати, що вставки виглядають доволі органічно, і не псують загального вигляду ні візуально ні тактильно.
  • Теплі кишені для рук, зручні  у користуванні з рюкзаком, знаходяться нижче лінії лямок рюкзака, і ніяк не конфліктують
  • Внутрішня манжета в рукавах із еластичної тканини запобігає задуванню;
  • Капюшон має затяжку по колу. Стягує досить акуратно;
  • Є внутрішня кишеня на грудях. В неї досить легко влізе смартфон і гаманець чи павербанк.

- Теплі шви візуально побачити практично неможливо, але виробник зазначає, що використовує планку 0,5 мм для захисту шва від продування. Потрібно сказати, що це один з найпростіших типів теплих швів. В куртках для суворих умов використовують значно складніші варіанти, від перпендикулярних вертикальних розділень пакетів до зміщених пухових пакетів, які накладаються один на одного. Проте, навіть такий варіант теплого шва це вже великий плюс в порівнянні з куртками, які таких швів не мають. “Теплий шов”, і додатковий захист матеріалу, поряд з гідрофобністю пуху є істотними заявками на можливість позаміського використання куртки.

- Усі блискавки якісні, від японського YKK. Коментувати якість блискавок зайве, YKK це бренд чи не з найкращою репутацією у світі в цій галузі. Центральна блискавка візуально №5 на кишенях - №3.

- Кількість пуху. Для розміру L виробник декларує 220 грам якісного пуху зі співвідношенням пух/перо, як 90/10.

- Широка планка, що захищає блискавку від продування виглядає добротно і фіксується на липучки в п”яти точках.


І починаючи з  блискавок почнемо говорити про ті моменти, які б хотілося зробити кращими. 

1. Куртка доволі довга, що в принципі плюс навіть для туризму, але мінус, що в такій куртці один бігунець на блискавці. Було б значно зручніше, якби була можливість розчепити куртку як зверху, так і знизу, для швидкого доступу, зручності ходіння, чи просто терморегуляції

2. Внутрішній манжет, хоч і є добрим рішенням для пуховика, але виконаний не зовсім добре. При бажанні, а інколи і без бажання, цей манжет можна витягнути зсередини куртки, бо він не зафіксований і вільно гуляє в рукаві. Виникає проблема при знятті, тому дуже проситься необхідність зафіксувати цей внутрішній манжет до рукава

3.  Повертаючись до стяжок на капюшоні - стягують добре, але в максимально стягнутому положенні ця вся “краса” з хаотичних шнурків перед очима. Було б добре, щоб вони ховалися всередину і не стирчали перед очима

4. Важливий мінус також це відсутнійсть стяжки на нижньому краю куртки. На нашу думку, це обов”язковий елемент для використання куртки в умовах приближених до екстремальних. Бо для чого тоді добре стягувати капюшон, для чого манжети, коли знизку куртки буде дути вітер, і це не можна поправити.

5. Кольори. Поки тільки два, дуже нейтральні і мабуть практичні. Але дуже вже невеселі  за настроєм. Коричневий і сірий. Але ж душа бажає свята, а гори яскравих кольорів? Чи ні?

Ще, ми могли, але не стали перевіряти - гідрофобність пуху. Виробник зазначає що утеплювач-пух має спеціальні гідрофобні можливості. Тобто він не набирає вологу, як ми це звикли завдяки водовідштовхуючій пропитці для пуху Nikwax.  На даний момент в ніквакса одна така пропитка - Nikwax Down Proof з дуже хорошими властивосями і відгуками. Проте, на цьому етапі ми вирішили не видобувати з куртки пух, щоб подивитися на якість обробки, дуже вже добре вона виглядає. Можливо з часом…. ) 

Отже що в нас в сухому підсумку. Тепла, і технологічна пухова куртка з якісним пухом і добрим потенціалом бо ціна тільки 4000 грн. ( А зараз в період розпродажів - 3000 грн.) Пропозиція здається одна з найкращих в цьому сегменті. Щодо недоліків - вони є у всіх і є в цьому пуховику. Але визначіться наскільки вони для вас критичні, все чесно описано зверху, і здається плюсів значно більше.