01 Aug
01Aug

Їдучи в Грузію постала проблема вибору рюкзака. Потрібно було об'ємний рюкзак, з добротною системою розвантаження, можливістю зовнішнього навішування льодоруба та палок.  Ну і звісно ж рюкзак повинен бути міцний. Серед можливих варіантів для тесту був обраний рюкзак Lowe Alpine Manaslu об'ємом 65+10. Він теоритично підходив під всі основні параметри.Про головне — підвісна система в рюкзаку Manaslu — Axiom 5. Каркас спини — це конструкція із металевих прутів та пластику. Головний прут розташований по периметру спини і впирається в пояс по середині. Ще два прути паралельно розташовані посередені і сходяться в поясі із основним каркасом. Додаткової жорсткості спині дає пластиковий каркас. На цих паралельних прутах закріплений механізм регулювання висоти лямок. Жорсткість поясу надає пластикова вставка обтягнута пінкою EVA і якісною 3D сіткою. Пояс має невеликий хід на шарнірі для зручності маневрування. Затягується пояс поліспастною системою і закріплюється широким міцним фастексом. Пояс можна знати (але я цього не робив).

Manaslu попри те, що має регулювання висоти лямок, виготовляється в двох ростовках: Regural i Long. Перша підходить людям із зростом до 185 см. друга для зросту до 200 см.  Пояс рюкзака комфортний для людей із обхватом тазу і 90 см. Якщо менше то пояс ''висітиме''.

Висота лямок регулюється по висоті з допомогою механізму. Для того щоб змінити положення лямок потрібно потягнути петлю збоку спини. Після цього можна рухати лямками.


Крім того лямки можна підігнати по довжині. Цікаво те, що лямки в основі закріплені так, що їх можна повертати, це дозволяє більш точно лягати на плечі користувача. 

На лямках закріплена грудна стяжка із свистком. Її можна регулювати по висоті перещіпаючи на різну висоту. Має ґумку для збільшення довжини стяжки при вдиху.

Тубус рюкзака виконаний із міцного матеріалу TriShield. Цей матеріал міцний до стрирання і розривів. Підсилює міцність матеріалу плетення RipStop. Тубус має пряму форму без звужень чи розширень. З боків рюкзака є дві, дуже об'ємні, бокові кишені із еластичної сітки.Ще одна кишеня ззовні є на передній частині рюкзака, також із еластичної сітки.Кишеня дуже об'ємна. Туди влазив кілограмовий спальник. Кишеня зверху має фіксатор у вигляді гачка із регулюванням довжини стропи. Стропа за яку кріпиться гачок прошита в трьох місцях, що можливість фіксувати вантаж на різній висоті.Ще дві кишені на рюкзака розташовані на поясі. Вони достатньо об'ємні для перекусів смартфона чи інших дрібниць. Вони пришиті до рюкзака, а до поясу кріпляться липучкою і пластиковим фіксатором. Вони відчипаються від пояса, щоб можна було його зняти.  

Ще ззовні рюкзака є: кріплення для палок, льдоруба, по 2 бокові компресійні стяжки збоків. Також одним важливим і дуже корисним елементом  ззовні є ручка спереду рюкзака. Ця річ яка дуже виручає під час пакування рюкзака в автобус чи потяг.

Кріплення палок в цьому рюкзаку як і в інших рюкзаках Lowe Alpine - дуже класне. Знизу палки фіксуються в тісні ґумові кільця.А зверху затягуються ґумкою із регульованою довжиною. Довжина ґумки дозволяє закріпити палку і льодоруб одночасно.Кріплення розташовані спереду зліва і справа для кожної палки окремо. Біля одного з нижніх кріплень є петля для льодоруба. Льодоруб фіксується надійно. Компресійні стяжки недовгі. Звичайний килимок, що скручується не влазить, але складний килимок добре поміщається. Верхня стяжка регулюється по довжині трищілинною пряжкою. Нижня стяжка зйомна та регульована по довжині. Пряжка нижньої стяжки кріпиться гачком до рюкзака. Це дає можливість швидко зачепити чи зняти стяжку однією рукою. Нижню стяжку можна чіпляти, як під стрейчевою кишенею  так і ззовні. Завдяки цьому можна стягнути об’єм рюкзака не втрачаючи об’єму кишені.Тубус розділений на дві частини перегородкою на замку. До нижнього відділення є доступ на замку. До головного відділення окрім верхнього доступу також є великий передній доступ. Саме на цьому доступі розташована фронтальна кишеня. Для того, щоб навантаження на замок доступу зменшити, розробники додали дві стяжки на фастексах. Ними ще зручно фіксувати дзьоб льодоруба, щоб сильно не стирчав.


 

Рюкзак Lowe Alpine Manaslu належить до тих речей, які починаєш любити через класні продумані деталі. Такими деталями в Manaslu є тримачі замків на замках додаткових доступів. Вони мають Т-подібну форму великого розміру.Такі тримачі дуже зручно брати не задумуючись навіть в товстих рукавицях. Великі замки є на нижньому і передньому доступах. На кожному доступі по два бігунки. Ще одна класна деталь - це комплектуючі стропи для кріплення об’ємних вантажів. Дві стяжки із трищілинними пряжками кріпляться на пришиті вузькі стропи спереду рюкзака. Стропи прошиті таким чином, що додаткові кріпллення, можна навішуватти на різній висоті. Додаткові стропи достатньо довгі щоб закріпити об’ємний килимок, який скручується. На передній частині вверху є зручна ручка для для зручності перенесення рюкзака, пи пакування його в транспорт.Дощовик рюкзака це ще одна класна деталь. Хоч, це і не дивина для рюкзака такого класу, але тут дощовик більш продуманий ніж в аналогах. Окрім яскравого кольору, зручним в нього ще те, що він має два гудзики які запобігають зривання дощовика з рюкзака під час сильного вітру.А ще дощовик має водостік у вигляді люверса знизу.Дощовик кріпиться до рюкзака липучкою. Розташований внизу рюкзака в окремій кишені. Розташування дощовика внизу – це і плюс і мінус. Плюс в тому, що вологий дощовик не замочує інші речі, які знаходяться нижче нього. А мінус те, що його не зручно витягувати коли рюкзак стоїть на землі.Клапан рюкзака досить зручний. Регульований по висоті. Має стандартних дві кишені. Головна кишеня зверху, в ній є карабін для ключів. І одна мала кишеня під клапаном. На цій кишені є насена інстукція подачі сигналу SOS. Головна кишеня на замку із класичним фірмовим тримачем. Тримач хоч і не такий класний, але все одно зручний. Але це зрозуміло, оскільки тут замок менший і він не має такого навантаження.


Загальні враження від користування рюкзака дуже позитивні. За місяць користування рюкзаком все ціле. Сидить зручно. Комфортна вага для перенесення в рюкзаку 23-25 кг. При напакуванні більше 25-30 кг вага із поясу переходить на більше на плечі.

Серед комфортних деталей слід виділити фронтальний доступ, зручний пояс, класні кріплення палок, і об'ємну сітчасту кишеню спереді. Фронтальний доступ особливо добре виручав в базовому таборі коли речі зберігалися в рюкзаку. Завдяки ньому зручно було витягувати і класти назад речі ніби з валізи. Таку ж функцію виконував нижній доступ і перегородка. Фронтальна сітчаста кишеня дуже зручна і об'ємна, можливість закривати однією рукою завдяки гачку – це дуже класна зручна річ.

Всі фастекси на рюкзаку досить міцні. Поясний фастекс великий і міцний.

Серед недоліків рюкзака – це довгий пояс, який погано сідає худим. Серед незначних мінусів варто зазначити, що свисток прикріплений до стяжки біля її кріплення, через, що його вкористовувати не зручно. Регулювання висоти стяжки не зручне, але це як плюс так і мінус. Мінус, це довге і не зручне регулювання, а плюс це відсутність самовільної зімни висоти грудної стяжки.


Що влізло в 75 літровий Lowe Alpine Manaslu 65:75:

Палатка Pinguin Excel Dural (огляд намету) – пакувався без дуг і кілків в нижнє відділення разом із

Бахілами Tracker Professional Snow Tracker (огляд бахіл) та

Штанами Neve Matrix

Килимок Pinguin Peak 25

Спальник Pinguin Micra 185

Альпіська система Climbing Technology Ascent із 5 карабінами та самостаховками.

Жумар Climbing Technology

Спусковий пристрій Singin Rock Shuttle

Льдоруб Climbing Technology 55 см.

Кішки Climbing Technology Lycan

Пальник Kovea Spider + Казанок 1.3 L

Система приготування їжі Fire Maple другої модифікації 1.3 літри.

Дуги і кілки до намету Pinguin Excel ALU

Каска Climbing Technology Galaxy

Одяг:

Комплект штормового одягу

Трекінгові штани

Комплект вологовідвідної термухи,

Комплект теплої термухи (верх з мериносової шерсті, низ флісові штани Neve Drake)

Два фліси Power Stretch

Рукавиці флісові, для роботи з мотузкою – шкіряні і теплі варяжки

Флісова шапка-баф

Баф тонкий і кепка

Вишита сорочка

Шкарпетки: Mund (2 пари), Smartwool (1 пара), 1 пара теплих шерстяних;

Товстий пуховий светр;

А також змінне взуття – сандалі.

Додаткові деталі:

Прапор

Турка для кави

Шапка з шертсті альпаки

В клапані постійно мандрували:

Гермопакет - Terra Incognita Safe Case M, а в ньому блокнот з ручкою, відкритки, телефон, автономна батарея, документи;

Ліхтарик Beal FF170 + його рідний кофр із змінними батарейкими;

Окуляри від сонця.

Їжа + газ.

Пакування рюкзака було різне. Коли їхали в базовий табір з аеропорту через базар, то спорядження було в середені, черевики альпініські на мені. Більша частина їжі в штормовому рюкзаку. Під час сходження на Казбек, все пакувалося в середену окрім каски, льдоруба, і штормовго рюкзака. Альпініські черевики на ногах. Палки вруках. При подорожі по Грузії черевики і каска всередені.


Гарних всім подорежей, зручних рюкзаків, а головне позитивних емоцій від подорожей.


Автор тексту: Роман Чобан

Фото: Роман Чобан та Віталій Атаманюк